יעד המשלוח | USD ($) | HE

ל-קרניטין 500 מ"ג 90 טבליות - סופהרב

מחיר: $68.40
הנחה: 
40%
מחיר שלנו: $41.00
כמות:

ל-קרניטין 500 מ"ג - סופהרב

ל-קרניטין היא חומצה אמינית שתפקידה העיקרי בגוף העברת חומצות שומן ארוכות שרשרת למיטוכונדריה -"תחנת הכוח" של התא - למטרת ייצור אנרגיה. לחומצה אמינית זו שני מקורות: אנדוגניים - ייצור עצמי של הגוף ואקסוגניים (חיצוניים) מן המזון.

כ-75% מכמות ה-ל-קרניטין היומית מגיעים ישירות מן המזון ןכ- 25% מיוצרים על-ידי הגוף.

המקור הראשון (אנדוגני) כרוך בתהליך בו הופך הגוף שתי חומצות אמיניות חיוניות - ליזין ומתיונין - ל-ל-קרניטין. בתהליך זה, המתרחש בכבד ובכליות, משתתפים גם ויטמינים ומינרלים שונים כגון ויטמין B3- (ניאצין) ויטמין 6-B, ויטמין C וברזל.

אדם מייצר בממוצע 0.16-0.48 מ"ג ל-קרניטין לק"ג משקל גוף ביום. עובדה זו מסבירה מדוע אנשים שתזונתם אינה מאוזנת חשים "חסרי אנרגיה". המקור השני (אקסוגני) הוא ל-קרניטין שמקורה במזון.

ל-קרניטין מצוייה במזונות שמקורם מן החי ובעיקר בבשר אדום (50-120 מ"ג 100-ב גר`) בעופות, בדגים, ובחלב ובמוצריו (1.6-6.4 מ"ג 100-ב גר`). טמפה (סויה אשר עברה תהליך תסיסה) ואבוקדו מכילים אף הם ל-קרניטין, אם כי בכמות קטנה יחסית למקורות מן החי.

ל-קרניטין מצוייה בכל רקמות הגוף אך מרוכזת בעיקר בשרירי השלד (%97), עובדה המעידה על חשיבותה הרבה לפעילותם התקינה של השרירים.
היא מופרשת מן הגוף במהירות (17=1/2T). משמעות הדבר היא כי חובה לקבל אספקה של ל-קרניטין בקביעות.

חסר בל-קרניטין גורם לשחרור אנרגיה ממקורות אחרים (פחמימות בעיקר), וכתוצאה מכך להיווצרותם של תוצרים בלתי-רצויים (כמו חומצה לקטית בשרירים). אך מעבר לכך, השומן מצטבר, רמותיו עולות והסיכון לפתח רמות שומנים גבוהות בדם, כבד שומני, השמנה ובעיות נוספות הנובעות מחסר באנרגיה מצד אחד ועודף שומן מהצד השני, הולך וגובר.

ל-קרניטין - שימושים עיקריים:

  • שיפור בכושר האירובי (סבולת אירובית והספק אירובי)
  • דחיית הופעתה של תחושת עייפות במהלך פעילות גופנית
  • טיפול משולב (תזונה ופעילות גופנית) בבעיית עודף משקל
  • האצת ההתאוששות שבעקבות פעילות גופנית

מחקרים קליניים הראו כי נטילת תוסף ל-קרניטין עשוייה לתרום לשיפור איכות ביצוע מאמץ גופני, הן בקרב ספורטאים הישגיים והן אצל המתאמן החובב.

צריכת החמצן המרבית היא המדד לכושרו האירובי של האדם. מספר מחקרים מצאו כי נטילת ל-קרניטין תרמה לשיפור צריכת החמצן המרבית (VO2max) בקרב "לוחמי סוף שבוע" ומתאמני סבולת כאחד.

השלמה של ל-קרניטין דוחה את מועד הופעתה של עייפות במהלך פעילות גופנית. ברור כי עייפות המתפתחת במהלך פעילות גופנית מהווה גורם משמעותי בירידה ביכולת הביצוע הגופני.

שתי הסיבות העיקריות להופעת עייפות במהלך פעילות גופנית הן הצטברותה של חומצת-חלב ודלדול מאגרי הגליקוגן (רב-סוכר המצוי בשרירי השלד ובכבד).

מחקרים קליניים, בהם השתתפו ספורטאים מאומנים במידה מתונה וספורטאים מאומנים היטב, הראו כי נטילת ל-קרניטין עשויה להפחית הצטברותה של חומצת-חלב.
החוקרים ציינו גם כי נטילת ל-קרניטין מגבירה את ניצול השומן במהלך הפעילות הגופנית ובכך "נחסך" השימוש בגליקוגן. פועל יוצא של תהליך זה הוא, כאמור, דחייה במועד הופעת העייפות וכתוצאה מכך שיפור באיכות הביצוע הגופני.

נטילת תוסף ל-קרניטין לפני ביצוע מאמצים עצימים עשוייה להפחית משמעותית את כאבי השרירים המופיעים בעקבות פעילות גופנית וכן להקטין את מידת הנזק הנגרם לשריר לאחר אימון. מכאן שהיא מסייעת בתהליך ההתאוששות שלאחר ביצוע פעילות גופנית.

פעילות גופנית גורמת להגברת האיבוד של ל-קרניטין דרך השתן וכתוצאה מכך לירידה בריכוזה בדם (6). נטילת ל-קרניטין תמנע את ירידת ריכוזו בדם ובכך לא יוגבל אפיק הפקת האנרגיה ממקור של שומן.

תפקידה של ל-קרניטין במטבוליזם של שומן

נטילת תוסף ל-קרניטין עשוייה לסייע בצמצום רקמת השומן בגוף בתנאי שנטילת התוסף מלווה בהקפדה על תזונה נכונה ובביצוע פעילות גופנית, על-פי תוכנית אימונים המותאמת ליכולתו של האדם.

חומצות שומן ארוכות שרשרת עוברות מטבוליזם בתוך המיטוכונדריה שבתאים למטרת ייצור אנרגיה.
ל-קרניטין חיונית לתהליך זה היות וחומצות השומן אינן יכולות לחדור את ממברנת המיטוכונדריה בלעדיה.
לאחר שחומצות השומן עברו מטבוליזם במיטוכונדריה ונוצרה אנרגיה (ATP), שוב נדרשת ל-קרניטין (בצורת אציל-ל-קרניטין acyl-carnitine ) לשם ניוד תוצרי הפסולת אל מחוץ למיטוכונדריה.

אינטראקציות ובטיחות בשימוש:

  • ל-קרניטין נחשבת בטוחה לשימוש וללא תופעות לוואי.
  • במינונים העולים על 5 גרם ביום עשויים להופיע מיחושים קלים במערכת העיכול כגון בחילות, הקאות, התכווצויות בבטן ושלשול.

הערות: אנשים הסובלים מרמות נמוכות או גבוליות של הורמון התירואיד צריכים להימנע מנטילת ל-קרניטין משום שהיא עלולה לפגוע בפעילות הורמוני התירואיד.

ל-קרניטין מופיעה גם בצורת D-Carnitine. צורה זו גורמת לתופעות לוואי רבות ואינה מומלצת לשימוש. יש ליטול רק את צורת ה- L-Carnitine, היעילה והבטוחה לשימוש.

כל טבלית של L-Carnitine מכילה:
ל-קרניטין - מ"ג ...................... 500

רכיבים נוספים: תאית, מלטודקסטרין, סידן פוספאט, מגנזיום סטארט, סיליקה, טיטניום דיאוקסיד.
טבליות ל-קרניטין של סופהרב אינן מכילות: תירס, שמרים, חיטה, גלוטן, סויה, סוכר ועמילן ומיוצרות ללא חומרים משמרים, חומרי צבע, טעם וריח מלאכותיים.

הוראות שימוש: טבלית אחת ביום, על קיבה ריקה.
למתאימנים - 2 גרם (4 טבליות) שעתיים לפני האימון.

ל-קרניטין מומלץ לשלב עם:
אירו פאוור - סופהרב
קו-אנזים Q10 - סופהרב
BCAA - סופהרב

כשר בהשגחת הרבנות המקומית נצרת עילית

תכולה: 90 טבליות

ל-קרניטין של סופהרב לא נוסה על בעלי חיים

יצרן: סופהרב, ישראל

לתוספי מזון נוספים של חברת סופהרב

נשים בהיריון, נשים מניקות, אנשים הנוטלים תרופות מרשם וילדים - יש להיוועץ ברופא.
מידע זה אינו רפואי ואינו התוויתי. בכל מקרה של בעיה רפואית יש לפנות לרופא המטפל.


  • ברקוד: 7290001697832
  • משקל כללי: 0.38ק"ג
  • יוצר ע"י: סופהרב - תוספי תזונה טבעיים

תודה על הסקירה שלך!

אין עדיין חוות דעת.