יעד המשלוח | USD ($) | HE
מוצר זה אזל זמנית מהמלאי.
כאן ניתן לבחור מוצרים דומים:
חומצות אמינו

סופר סאם 30 טבליות - סופהרב

מחיר: $57.90
הנחה: 
40%
מחיר שלנו: $34.80
Sold Out

סופר סאם - סופהרב

SAMe, ס-אדנוזיל-ל-מתיונין (SAMe S-Adenosyl-L-methionine) הוא נגזרת של החומצה האמינית מתיונין (המטבוליט הראשון של מתיונין).

רכיב זה קיים בכל תאי גוף האדם ומשתתף ביותר מ-40 תהליכים ביוכימיים שונים בגוף. אחד מתפקידיו המרכזיים הוא בתהליך המתילציה, תהליך בו מייצר הגוף מרכיבים חיוניים לבניית סחוסים, סינתוז נוירו-טרנסמיטורים, שמירה על ממברנות התאים ונטרול רעלים בגוף.

SAMe חיוני גם לוויסות מצב הרוח על-ידי העלאת רמות הדופאמין והסרוטונין. רכיב זה מצוי אמנם בכל תא ותא בגופנו, אך כיוון שרמותיו פוחתות עם הגיל, עלולה ירידה דרסטית לגרום לשורת תחלואים, בהם דיכאון קליני, אוסטיאוארתריטיס ומחלות כבד למיניהן.

SAMe משמש בטיפול כבר למעלה מ- 25 שנה וניסיון קליני רב הצטבר בשימוש בו, בעיקר כנוגד-דיכאון, כרכיב יעיל לטיפול באוסטיאוארתריטיס ובדלקת מפרקים שיגרונתית (Rheumatoid arthritis) ובבעיות כבד שונות. ראיות הצטברו גם ליעילותו בטיפול בפיברומיאלגיה (Fibromyalgia) , בתסמונת קדם-ויסתית (PMS), בהפרעות קשב וריכוז (ADHD) עוד.

סופר סאם - שימושים עיקריים:

נוגד-דיכאון - SAMe נמצא יעיל מאוד בטיפול במרבית מצבי הדיכאון, החל בדיכאון קליני ברמות שונות וכלה במתח קדם-ויסתי (PMT) ובדיכאון הנלווה לגיל המעבר. פעילותו יעילה כשל תרופות נוגדות-דיכאון, אך בניגוד להן SAMe אינו גורם לתופעות הלוואי הכרוכות בנטילתן ואין בנטילתו חשש להתמכרות.

פעילותו מוסברת כתרומת קבוצות מתיליות למוח, לשם סינתזה של מתווכים עצביים המווסתים את מצב הרוח והגברת פעילותם של הנוירו-טרנסמיטורים המעלים את מצב הרוח.

יעילותו של SAMe כנוגד-דיכאון נבדקה במחקרים רבים.
ניתוח ממצאי מחקרים, אשר נערך מטעם המחלקה לפסיכיאטריה בביה"ס לרפואה באוניברסיטת קטוליקה-סקרו-קוורה ברומא שבאיטליה מצא, כי SAMe יעיל יותר מפלסבו בטיפול בדיכאון, בשיעור של 17%-38%, ושווה ערך לתרופות נוגדות-דיכאון ממשפחת הטריציקליים, ללא תופעות לוואי הכרוכות בנטילתן.

מחקר אחר מראה כי ל SAMe- תפקיד בסינתזת נוירו-טרנסמיטורים במוח והוא נמצא יעיל כמו תרופות טריציקליות נוגדות-דיכאון.

כמו-כן נמצא כי SAMe עובד בסינרגיזם עם תרופות אלה והשפעתו מהירה יותר מהשפעתן. במחקר זה הוכחה גם רמת בטיחותו הגבוהה של SAMe בטיפול נגד דיכאון.

במחקר נוסף, כפול סמיות, נבדקה השפעתו של SAMe על נשים הלוקות בדיכאון של גיל המעבר. מן היום העשירי לטיפול ואילך חל שיפור משמעותי במצבן של הנשים אשר טופלו ב- SAMe לעומת הקבוצה אשר נטלה פלסבו.

פיברומיאלגיה - SAMe הוא אחד הרכיבים היחידים, אשר מחקרים מראים כי הם מקלים משמעותית על תסמיני המחלה כגון כאבים, עייפות ודיכאון.

במחקר כפול סמיות בו לקחו חלק 44 איש הלוקים בפיברומיאלגיה ראשונית, נבדקה השפעת נטילתו של SAMe במינון של 800 מ"ג ליום, בהשוואה לתרופות פלסבו. לאחר ששה שבועות נצפתה הקלה בכאבים, בתפקוד השרירים, בעייפות, בנוקשות הבוקר ובדיכאון. לא היה הבדל בין שתי הקבוצות בתופעות הלוואי. השפעתו המיטיבה של  SAMe, מצביעה על היותו תוספת חשובה בהקלה על תסמיני המחלה, במיוחד כנוגד-דיכאון וכמשכך כאב.

ארתריטיס - במחלה זו פועל SAMe כמשכך-כאב וכנוגד-דלקת. בדומה לפעולתן של תרופות לא-סטרואידיות נוגדות-דלקת ( (NSAID`s ממלא SAMeתפקיד חשוב בבניית סחוסים ועל כן הוא חיוני בטיפול באוסטאוארתריטיס.

בניסוי פתוח אשר נמשך 24 חודשים השתתפו 108 אנשים הלוקים באוסטאוארתריטיס (של הברכיים, הירכיים והשלד). המשתתפים טופלו ב-SAMe במינון של 600 מ"ג (3 טבליות בנות 200 מ"ג כל אחת) ליום, ולאחר שבועיים ירד המינון ל- 400 מ"ג (2 טבליות ליום), עד לתום תקופת המחקר. הערכות לגבי חומרת הסימנים הקליניים כגון: נוקשות בוקר, כאבים במנוחה ובתנועה וכדומה, נעשו לגבי כל תסמין בנפרד.

יעילותו של SAMe נבדקה לאחר שבועיים ימים של טיפול, ומדי חודש, עד לסיום המחקר.

שיפור במצב הנבדקים נצפה כבר בבדיקה הראשונה, שיפור אשר נמשך לכל אורך תקופת המחקר (שנתיים). לא ניכרו כל תופעות לוואי ספציפיות ולא חלו כל שינויים פתולוגיים. במקביל חל שיפור במצב הדיכאון הנלווה תכופות למחלה זו.

מסיכומם של מחקרים המקיפים 22,000 נחקרים, אשר נערכו משך 5 שנים עולה, כי יעילותו של SAMe בטיפול באוסטאוארתריטיס, בעיקר כמשכך כאבים, דומה לפעילותן של תרופות לא-סטרואידיות נוגדות-דלקת ללא תופעות הלוואי המאפיינות את השימוש בתרופות אלה.

הגנה על הכבד - SAMe מהווה תוספת חיונית לטיפול בכל בעיות הכבד.

בהיותו נגזרת של מתיונין, מעכב SAMe הצטברות שומן בכבד ומסייע בסילוק עודפי שומן מן הכבד ומשפר בכך את תפקודיו. קיימים מחקרים המאששים את יעילותו של SAMe כמטהר כבד מאסטרוגן, עודפי שומנים ורעלנים כולל אלכוהול, וכן להשפעתו על מחלות כבד שונות.

עם זאת יש לבחון שימוש בו בכל מקרה לגופו.

מחקר אשר פורסם לאחרונה מוכיח כי SAMe יעיל בטיפול במחלות כבד בהן מפסיק הגוף לייצר את האנזים  SAMe Synthatase, אנזים חיוני להפיכת מתיונין ל SAMe- במטבוליזם של חומצות גרעין. SAMe חיוני בכל התאים בגוף ומחליף את המתיונין במחלות כבד.
האנזים SAMe Synthatase אף נצפה בחולי כבד ברמות ייצור של 50%.

נטרול רעלים - SAMe מגביר סינתזת גלוטתיון ועל-כן חיוני ביותר לנטרולם של רעלים, רדיקלים חופשיים ותוצרי לוואי של פסולת הורמונלית,ולסילוקם של עודפי אסטרוגן, המהווים אחד מן הגורמים להופעתה של תסמונת קדם-ויסתית  (PMS).

אנטי-אלרגי - ל- SAMe חשיבות רבה בהפחתת תגובות אלרגיות, בשל יכולתו לנטרל את ההיסטמין המעורב בתגובה אלרגית למזון ולחומרים נשאפים כאחד.
כמו-כן, נמצא כי SAMe יעיל כנגד הפרעות מסוימות הנקשרות לרמות עודפות של היסטמין (מקרים מסוימים של סכיזופרניה ודיכאון).

השפעות בין תרופתיות:

  • SAMe מייעל פעילות התרופה אימיפרמיד
  • חולים המטופלים בתרופות נוגדות דיכאון, יש להיוועץ עם רופא

לא מומלץ לחולח מניה דיפרסיה ללא פיקוח רפואי

כל טבלית של סופר סיים מכילה:
ס-אדנוזיל - ל-מתיונין - מ"ג ............. 200

הוראות שימוש: 1-2 טבליות ביום, עם הארוחה.
סופר סאם מומלץ לשלב עם:
אומגה מקס 3 - סופהרב
ארט-3-פלקס - סופהרב
תמצית תקנית רימונים - סופהרב
טוקס ריד - סופהרב
תמצית תקנית זרעי ענבים - סופהרב

כשר בהשגחת הרבנות המקומית נצרת עילית

תכולה: 30 טבליות

סופר סיים של סופהרב לא נוסה על בעלי חיים

יצרן: סופהרב, ישראל

לתוספי מזון נוספים של חברת סופהרב

נשים הרות, מניקות, אנשים הנוטלים תרופות מרשם וילדים - יש להיוועץ ברופא.
מידע זה אינו רפואי ואינו התוויתי. בכל מקרה של בעיה רפואית יש לפנות לרופא המטפל.


  • ברקוד: 7290001697702
  • משקל כללי: 0.17ק"ג
  • יוצר ע"י: סופהרב - תוספי תזונה טבעיים

תודה על הסקירה שלך!

אין עדיין חוות דעת.