יעד המשלוח | USD ($) | HE
מוצר זה אזל זמנית מהמלאי.
כאן ניתן לבחור מוצרים דומים:
כורכום - כורכומין

תמצית תיקנית כורכום עם פיפרין כשר למהדרין 60 טבליות - סופהרב

מחיר: $46.00
הנחה: 
50%
מחיר שלנו: $23.00
Sold Out

תמצית כורכום עם פיפרין כשר למהדרין - סופהרב

כמוסות כורכום - פורמולה מתוחכמת שמיועדת להפחתת מצבי דלקת ולהקלה על כאב.

השילוב הייחודי בין תמצית תקנית של כורכום (כורכומין) לבין תמצית פלפל שחור (פיפרין) מבטיח ספיגה והטמעה גבוהות במיוחד של הכורכומין ומגביר פעילותו לאורך זמן בגוף.

כורכום הוא תבלין צהוב ממשפחת הג'ינג'ר שמופק משורש הצמח (Curcuma longa Turmeric).

הכורכום נפוץ מאוד כתבלין במזון וברפואה המסורתית ההודית (איורוודה) ומשמש זה שנים רבות לטיפול במגוון בעיות רפואיות. לפי הרפואה האיורוודית הכורכום מחזק את אנרגית הגוף, מפיג גזים, משפר עיכול, מסדיר את המחזור החודשי, ממיס אבני מרה ומקל על כאבי מפרקים.

כורכומין - החומר הפעיל:
הרכיבים הפעילים של הכורכום הם נוגדי חימצון מסוג פוליפנולים. הפוליפנול המוכר ביותר בכורכום הוא הכורכומין שלו מיוחסת הפעילות הטיפולית של הצמח. הכורכומין הוא למעשה הפיגמנט המעניק לכורכום את צבעו הצהוב ומאפיין גם את ריחו הייחודי.

המחקר הראשון על כורכומין לטיפול במחלות בבני אדם התפרסם במגזין היוקרתי הלאנסט כבר בשנת 1937 ומאז פורסמו למעלה מ-2600 מאמרים מדעיים במגזינים רפואיים שרובם המכריע התפרסם בשנים האחרונות. במהלך השנים הכורכומין התגלה כבעל תפקידים ביולוגים מגוונים; נמצא כי לכורכומין פעילות אנטי דלקתית חזקה, אנטי סרטנית ואפילו אנטי דיכאונית.

נמצא שכורכומין מווסת פעילות של רכיבים המשמשים בגוף כמתווכי דלקת ובכך מטפל במספר רב של מחלות פרו-דלקתיות כגון אלצהיימר, פרקינסון, מחלות לב וכלי דם, קוליטיס, דלקות מפרקים ועוד.

התכונות נוגדות הדלקת של כורכומין מיוחסות, לפחות בחלקן, לדיכוי יצירת פרוסטגלנדינים
(PGs) על ידי עיכוב פעילות אנזימי 2COX, LOX  ו TNFα, דרך השפעה אנטיאוקסידנטית חזקה וכלה ברגולצייה ומודולציית התהליכים ברמה התאית.

תוצאות המחקרים מצביעות על כורכומין כתוסף תזונה טבעי שפועל במנגנון נוגד דלקת במספר אתרים לאורך מסלול איתות הדלקת.

אודות הרכיבים של תמצית כורכום עם פיפרין:

 • תמצית תיקנית של כורכום - כורכום הוא תבלין צהוב ממשפחת הג'ינג'ר. הכורכום נפוץ מאוד כתבלין במזון וברפואה המסורתית ההודית (איורוודה) ומשמש זה שנים רבות לטיפול במגוון בעיות רפואיות.
  הרכיב הפעיל בכורכום הוא הכורכומין שלו מיוחסת הפעילות הטיפולית של הצמח. הכורכומין הוא למעשה הפיגמנט המעניק לכורכום את צבעו הצהוב ומאפיין גם את ריחו הייחודי.

  הכורכומין נחקר רבות ולמעשה פורסמו למעלה מ-2600 מאמרים מדעיים שרובם המכריע התפרסם בשנים האחרונות. הכורכומין התגלה כבעל תפקידים ביולוגים מגוונים; נמצא כי לכורכומין פעילות אנטי דלקתית חזקה,  אנטי סרטנית ואפילו אנטי דיכאונית.
 • תמצית תיקנית של פלפל שחור - התבלין פלפל שחור מכיל רכיב בשם פיפרין שנמצא כי מעלה זמינות ביולוגית של כורכומין ב 2000 אחוז! תוספת של פיפרין לכורכום מאפשרת שמירה על רמות כורכומין גבוהות בדם, העלאת חדירות הכורכומין לתאים ודחייה בהפרשת הכורכומין אל מחוץ לגוף.
 • ציפוי אנטרי - השימוש בציפוי אנטרי מאפשר שליטה על מיקום פירוק הטבלית וספיגת הרכיבים. המונח אנטרי מתייחס למעי הדק ולכן המשמעות של ציפוי אנטרי הוא מניעת שחרור הרכיבים הפעילים לפני הגעתם למעי הדק. החומר ממנו מורכב הציפוי האנטרי עמיד בפני החומציות הגבוהה ומתפרק דווקא היכן שהחומציות יחסית נמוכה כדוגמת המעי. הזמינות הביולוגית הנמוכה של הכורכום מחייבת שימוש בציפוי האנטרי לטבליות לשיפור הספיגה של הכורכומין.

תמצית כורכום - שימושים עיקריים:

 • מחלות מעיים דלקתיות (IBD) - השימוש הנרחב ביותר הקיים כיום ברפואה בכורכום הוא במחלות המעיים הדלקתיות קרי מחלת קרוהן (Crohn's diseas) ומחלת קוליטיס (ulcerative colitis). מחלות אלו המאופיינות בעלייה בגורמים דלקתיים שגורמים לרקמת המעי להיות כל הזמן במצב דלקתי, כמו כן הן מהוות סיכון לפתח סרטן הקולון.

  במחקר שנעשה על כורכומין ניתן לחולים הסובלים מכיבים במעי (קוליטיס) כורכומין 550 מ"ג פעמיים ביום במשך חודש ולאחריו 3 פעמים ביום במשך חודש נוסף. לחולי קרוהן ניתן 360 מ"ג 3 פעמים ביום במשך חודש ולאחריו 360 מ"ג 4 פעמים ביום במשך 2 חודשים. תוצאות המחקר מראות כי מתן הכורכומין גרם לשיפור במצבם עם הפחתה במינון התרופות. מסקנת החוקרים היתה כי לכורכומין יש השפעה טיפולית חיובית אצל חולים הסובלים ממחלות IBD.

  במחקר קליני נוסף כפול סמיות ומבוקר-פלצבו שנערך על 89 חולי קוליטיס דווח על כך שמתן של 2 גרם של כורכומין ביום הביאה הן לשיפור ממצאים קליניים והן לתוצאות בעלי משמעות סטטיסטית מבחינת שכיחות חזרת ההתקפים.

 • מחלת מפרקים דלקתית (RA)  - דלקת מפרקים כרונית הינה מחלה אוטואימונית, פרו דלקתית שמאופיינת בנוקשות של המפרקים ונפיחות. הטיפול בדלקת מפרקים מתמקד בהפחתה בנפיחות והכאב, דחיית התקדמות המחלה ושיפור איכות חיים. הטיפול כיום הוא בתרופות נוגדות דלקת שיעילותן חלקית והטיפול בהן מלווה בתופעות לוואי רבות.

  בעקבות מספר מחקרים שנעשו על כורכומין בחולים הסובלים מדלקות מפרקים עולה כי הכורכומין יכול להפוך לחלק מפרוטוקול טיפול במחלה זו. יכולת זו של הכורכום מוסבת על ידי השפעה אנטי-דלקתית ישירה שיש לכורכומין על תהליכים שמשפיעים על מטבוליזם של הסחוס (עיכוב אנזים ה COX2 ו MMP9 שהראשון אחראי לקיום תהליך דלקתי בסחוס והשני אחראי על תהליכי פירוק הסחוס). כמו כן כורכומין נמצא כבעל יכולת לעודד סינטזת קולגן סוג 2. כל אלה מצביעים על יכולתו הטבעית של כורכומין לעצור ולמנוע את תהליכי הפירוק שמתרחשים בסחוס במצבי דלקת.

  במחקר שנעשה על כורכומין אל מול תרופה ממשפחת NSAID  (תרופות נוגדות דלקת) בחולים הסובלים מדלקות מפרקים נמצא כי טיפול בכורכו מין במינון 1200 מ"ג ליום במשך שבועיים שיפר את התסמינים האופיינים למחלה זו לרבות שיפור מצב נוקשות המפרקים בבוקר, זמן הליכה ונפיחות המפרק.

 • זמינות ביולוגית - החיסרון הגדול של השימוש בכורכומין הוא הזמינות הביולוגית הנמוכה של הרכיב עקב ספיגה נמוכה, חילוף חומרים מהיר ופינוי מהיר מהגוף. לאחר מתן של מנת כורכומין ריכוזו בדם מגיע לשיא כבר אחרי שעה עד שעתיים מרגע הנטילה אך לאחר כמה שעות, כ 75% ממנו נמצא בצואה, מה שמצביע על ספיגתו הדלה.

  הספרות מדברת על כך שיש לשלב עם הכורכום רכיבים נוספים בכדי לשפר את ספיגתו ולהגביר את משך שהותו בסרום. מסיבה זו בחרנו להוסיף לפורמולה שלנו פיפרין, תמצית של פלפל שחור שהוכח כי יעיל למטרה זו.

 • הקלה על כיבים פפטי (אולקוס) - במחקר שנעשה על 45 גברים ונשים הסובלים מכיב פפטי במערכת העיכול נמצא כי 3 גרם של כורכום ליום הפחית את הכיבים אצל רב המטופלים בין ארבעה שבועות ל-12 שבועות טיפול.
 • פעילות אנטי סרטנית ואנטי אנגיוגנית - מספר מחקרים שנעשו בשנים האחרונות מרמזות על יעילות טיפולית של כורכומין אצל חולים הסובלים מסרטן המעי הגס, המחקרים אף הוכיחו פעילות אנטי אנגיוגנית של הכורכומין שמפריע ליצירתם של כלי דם בגידולים סרטניים ועל ידי כך מונעים התפתחות הגידול.

  הקשר הידוע בין מחלות מעיים דלקתיות ובין הסיכון ללקות בסרטן המעי הגס הובילו לתחילתם והתרחשותם בימינו של שני מחקרים קליניים גדולים הנמצאים ב שלב 1 ובשלב 2 והבאים לתת תשובה האם כורכומין יוכרז כטיפול רשמי כימופרוטקטיבי/כימוטרפויטי בהקשר של סרטן המעי.
 • הקלה על כאב ונפיחות לאחר ניתוח הרניה - במחקר בקרב גברים שעברו ניתוח לתיקון בקע (הרניה) או הידרצלה, נמצא כי טיפול בתוספת של כורכומין, 1200 מ"ג ליום, במשך 5 ימים היה יעיל יותר מפלסבו ובעל פעילות דומה לתרופה NSAID, להפחתת בצקת ואודם, רגישות וכאב לאחר הניתוח.
   
 • טיפול בבעיות עיכול שונות - האיגוד הגרמני לתזונה אישר את השימוש בכורכום כטיפול לבעיות במערכת העיכול מכיון שהכורכומין מפחית את ההפרשה של חומצה מהקיבה ומגן מפני נזקים כמו, דלקת בקיבה (גסטריטיס) או בדפנות המעיים. 

תמצית כורכום - יתרונות טיפוליים:

 • מכיל תמצית תקנית של כורכום המספקת 95% חומר פעיל כורכומין
 • מכיל תוספת של פיפרין (פלפל שחור) שמעלה את הזמינות הביולוגית של הכורכומין ב-2000%
 • מכיל מינון גבוה במיוחד של כורכום בכל טבלית, לנוחות הטיפול

פרופיל בטיחות של שימוש במינונים גבוהים של כורכומין:
מחקרים שונים בדקו את המינון המקסימלי שנסבל ובטוח לשימוש. נבדק מינון של עד ל-8 גר' ליום של כורכומין.

תוצאות המחקרים הראו כי הסבילות לטיפול היתה טובה ונטולת תופעות לוואי למעט מקרים בודדים שדיווחו על הרגשה לא נעימה במערכת העיכול, לא נמצא חשש לרעילות.

השפעות בין תרופתיות:
לא מומלץ לנוטלי קומדין.

משקל כל טבלית של תמצית כורכום 1320 מ"ג, ובה:
תמצית תקנית כורכום - מ"ג ................................ 1000
פלפל שחור - מ"ג ............................................ 5

רכיבים נוספים: קלציום קרבונאט, תאית, מלטודקסטרין,סודיום כרוסכרמלוז, מגנזיום סטארט, סיליקה, ציפוי אנטרי (צלולוז אצטט פטלאט, טרי אתיל ציטראט).
טבליות כורכום עם פיפרין של סופהרב אינן מכילות: שמרים, חיטה, גלוטן, סויה ועמילן ומיוצרות ללא חומרים משמרים, חומרי צבע, טעם וריח מלאכותיים.

הוראות שימוש: 1-2 טבליות ביום, עם הארוחה.

כשר למהדרין מאושר מטעם הבד"ץ של העדה החרדית, ירושלים 
בהשגחת הרבנות המקומית נצרת עילית

תכולה: 60 טבליות

לא נוסה על בעלי חיים

יצרן: סופהרב, ישראל

לתוספי מזון נוספים של חברת סופהרב

נשים הרות, מניקות, אנשים הנוטלים תרופות מרשם וילדים - יש להיוועץ ברופא.
מידע זה אינו רפואי ואינו התוויתי. בכל מקרה של בעיה רפואית יש לפנות לרופא המטפל.


 • ברקוד: 7290013464972
 • משקל כללי: 0.32ק"ג
 • יוצר ע"י: סופהרב - תוספי תזונה טבעיים

תודה על הסקירה שלך!

אין עדיין חוות דעת.